Triglav nudi 112,6 eura za dionicu Slovenijalesa

Bez autora
May 19 2011

Zavarovalnica Triglav u ponudi preuzimanja za kupnju dionica Slovenijalesa nudi 112,60 eura za dionicu, odnosno oko 150 posto više u odnosu na zaključni tečaj dionice na LJSE ovog utorka. Nakon objave ponude preuzimanja tečaj dionice Slovenijalesa narastao je za približno 122 posto na 100 eura. Ponuda preuzimanja, koja ističe 27. lipnja, smatrat će se uspješnom ukoliko Triglav stekne više od 90 posto dionica Slovenijalesa. Triglav trenutno posjeduje 61,79 posto dionica Slovenijalesa, što znači da će za otkup svih preostalih dionica morati izdvojiti 11,8 milijuna eura. Među većim dioničarima su državni Kad i Sod čiji udio iznosi skoro 11 posto. Inače, Nadzorni odbor Triglava na jučerašnjoj je sjednici potvrdio dnevni red za ovogodišnju skupštinu koja će se održati 21. lipnja. Na njoj će dioničari odlučivati i o zahtjevu AUKN-a (Agencije za upravljanje kapitalnim investicijama države) za opoziv ovlaštenja upravi za dokapitalizaciju od najviše 15 posto. Dnevni red bit će objavljen narednih dana.

Triglav nudi 112,6 eura za dionicu SlovenijalesaZavarovalnica Triglav u ponudi preuzimanja za kupnju dionica Slovenijalesa nudi 112,60 eura za dionicu, odnosno oko 150 posto više u odnosu na zaključni tečaj dionice na LJSE ovog utorka.

Nakon objave ponude preuzimanja tečaj dionice Slovenijalesa narastao je za približno 122 posto na 100 eura.

Ponuda preuzimanja, koja ističe 27. lipnja, smatrat će se uspješnom ukoliko Triglav stekne više od 90 posto dionica Slovenijalesa. Triglav trenutno posjeduje 61,79 posto dionica Slovenijalesa, što znači da će za otkup svih preostalih dionica morati izdvojiti 11,8 milijuna eura. Među većim dioničarima su državni Kad i Sod čiji udio iznosi skoro 11 posto.

Inače, Nadzorni odbor Triglava na jučerašnjoj je sjednici potvrdio dnevni red za ovogodišnju skupštinu koja će se održati 21. lipnja. Na njoj će dioničari odlučivati i o zahtjevu AUKN-a (Agencije za upravljanje kapitalnim investicijama države) za opoziv ovlaštenja upravi za dokapitalizaciju od najviše 15 posto. Dnevni red bit će objavljen narednih dana.

Kako se neslužbeno doznaje, dioničari će odlučivati o novom ovlaštenju upravi za dokapitalizaciju, kao i o povećanju osnovnog kapitala iz rezervi, odnosno bilančne dobiti, što je slovenskom osiguravajućem društvu prije određenog vremena naložila i Agencija za nadzor osiguranja (AZN).

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik